Dotyk Motyla w domu, szkole i przedszkolu

Pierwsze dni szkoły, pierwsze tygodnie i miesiące mogą być dla jednych ekscytujące a dla innych stresujące. Nowe dzieci, nowe otoczenie, nowe przedmioty, nowy opiekun i nowi koledzy.

Jako rodzice i osoby pracujące z dziećmi możemy poprzez delikatny dotyk wesprzeć dziecko, gdy stawia swoje pierwsze kroki w szkole (również przedszkolu i żłobku) oraz zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Dzięki Masażowi Dotyk Motyla dziecko będzie sobie lepiej radzić w nowych sytuacjach.

SZKOŁA / PRZEDSZKOLE / NAUCZYCIELE

Opracowana przez dr Evę Reich w latach 50. XX w technika może stać się skutecznym wspraciem dla dzieci jak i specjalistów z nimi pracujących.

W klasie można wykonywać Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich lub jego elementy. Jest prosty i łatwy do nauczenia.

Dotyk to najsilniejsze narzędzie, którego można użyć, aby dzieci poczuły się bezpiecznie. Bezpieczne środowisko = optymalne warunki dla rozwoju i nauki.

  • Wykonanie go zajmuje od 3 do 10 minut.
  • Masujemy poprzez ubranie.
  • Cały masaż bądź jego elementy można wpleść w program zajęć.
  • Pomoże to w nawiązywanie kontaktu, budowaniu więzi i poczucia przynależności, bezpieczeństwa oraz w integrowaniu grupy.
  • Dotykanie w pozytywny i bezpieczny sposób daje dzieciom intelektualny i umysłowy rozwój.
  • Może być stosowany do oswajania dzieci z dotykiem i nauki rozróżniania między dobrym a złym dotykiem.

Masaż może być stosowany jako pierwsza pomoc zaraz po trudnym dla dziecka doświadczeniu np.: upadku, kłótni z innym dzieckiem,  rozstaniu z rodzicami w pierwszych dniach szkoły czy przedszkola itp.

Przeczytaj artykuł o ==> Dotyku Motyla

RODZICE

Dr Eva Reich opracowała prostą i krótką metodę, której możemy używać samodzielnie – bez konieczności wizyty u profesjonalisty.  Każdy, kto chciałby pomóc rodzinie i swoim bliskim może nauczyć się go wykonywać. Nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności.

Masaż będzie także pomocny dla rodziców – bo oni również a może czasami bardziej przejmują się i przeżywają pierwsze dni szkoły.
Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich to krótka i prosta do nauczenia technika, dzięki której rodzic może rozwinąć w sobie opiekuńczość i troskliwość oraz nawiązać i pogłębić więź z dzieckiem. Dzięki niej rodzic uczy się rozpoznawać potrzeby swojego dziecka oraz rozwija umiejętności rodzicielskie.

Masaż ten działa rozluźniająco przy wszelkiego rodzajach bólach, pomaga dzieciom z nadaktywnością, akceptowany jest przez dzieci z nadwrażliwością dotykową.

Masaż ma działanie energetyzujące lub uspakajające w zależności od potrzeby dziecka. Po pełnym wrażeń dniu rodzic może wykonać masaż, aby ułatwić dziecku zaśnięcie. Gdy dziecko ma trudności ze wstawaniem masaż pomoże mu rozpocząć dzień. Przed klasówką, sprawdzianem czy egzaminem wyciszy i uspokoi  – nawet nastolatków!!!

?  Wykonywałam masaż chłopcu (za zgodą mamy) w kościele. Podczas próby przed komunią rozbolał brzuch – ból minął w trakcie wykonywania masażu.
? Pomogłam synowi w trakcie górskiej wędrówki – masaż dodał mu sił do dalszego marszu.
? Masaż uspokoił rozpłakanego 4-latka już po pierwszych długich głaskaniach.
? Gimnazjalista przed egzaminami zawsze prosił mamę o wykonanie masażu – uspokajało go to i wyciszało. Zauważył też, że, nie jest tak spięty i zdenerwowany jak jego koledzy.

Tego delikatnego masażu można nauczyć się w trakcie kursów, z ksiażki lub spotkania indywidualnego.

Sprawdź najbliższy ==> termin KURSU