Zdrowe GRANICE

ZDROWE GRANICE
Sztuka mówienia TAK/NIE sobie i innym

 Warszawa

prowadzi: Marta Targońska

Zastanawiałeś się kiedyś nad swoimi granicami?  Czy są Ci one potrzebne? Jeżeli tak to, do czego Ci są potrzebne? Czy są to zdrowe granice czy trudne do sforsowania mury? Jak reagujesz, gdy ktoś narusza Twoje granice? Czy Twoje granice dają Ci wolność czy ograniczają Cię?

Pewnie nie raz robiłeś to, co wydawało ci się, że inni chcieliby, abyś zrobił. Pewnie nie raz robiłeś to, czego nie powinieneś. Pewnie nie raz nie byłeś pewien, czego chcesz dla siebie w danej chwili.  Pewnie nie raz zdarzyło ci się mówić TAK, gdy chciałeś powiedzieć NIE i NIE, gdy chciałeś powiedzieć TAK.

Mnie się zdarzało mówić nie/stop dopiero wtedy, kiedy poczułam, że ktoś wchodził dosłownie w moją skórę, do środka mnie. Identyfikowałam zagrożenie zbyt późno, nie reagowałam na sygnały. Mój GPS nie działał prawidłowo. Gdy sobie to uświadomiłam zaczęłam z tym pracować. I to zaowocowało bo usłyszałam od koleżanki:

Marta odkąd przepracowałaś swoje granice jesteś inna, bardziej pozytywna i bardziej pewna siebie – kiedy mogę rozpocząć z tobą pracę z moim TAK/NIE?

Zdrowe granice są bardzo ważne w budowaniu relacji ze sobą i z innymi.  To one definiują kim jesteśmy a kim nie jesteśmy. Stawianie granic to sztuka mówienia TAK, NIE sobie, światu i innym.

Gdy nie słuchamy siebie, ignorujemy nasze TAK/NIE podnosi się nasz poziom stresu, czujemy się przytłoczeni, odczuwamy złość, irytację, frustrację, smutek, żal, rezygnację, doświadczamy gonitwy myśli, pojawia się depresja, uzależnienia, ryzykowne zachowania.  Pewnie niektóre z powyższych objawów są ci znane – mnie też były.

Każdy z nas potrzebuje swojej przestrzeni, miejsca gdzie czuje się bezpiecznie. Granice są właśnie po to abyśmy czuli się bezpiecznie i mówią głównie o relacji z samym sobą.

 • Granice pomagają w ustaleniu gdzie kończy się jedna osoba a zaczyna druga.
 • Granice umożliwiają szanowanie zarówno własnych emocji, potrzeb i wartości jak i emocji potrzeb i wartości innych ludzi.
 • Pozwalają słuchać siebie, swojego wewnętrznego głosu i podążać za nim.

W trakcie warsztatu:

 • Zastanowimy się: czemu/komu mówisz nie? czemu/komu mówisz tak? jak się z tym czujesz?
 • Będziemy rozwijać samoświadomość, samoregulację oraz uczyć się mówić TAK/NIE.
 • Poznasz techniki, które pozwolą Ci pozostać w kontakcie ze swoim wewnętrznym systemem naprowadzającym oraz pomogą rozpoznać, zdefiniować i wzmocnić swoje granice.
 • Będziemy pracować z feltsense, na poziomie ciała poprzez ruch i taniec.

Załóż wygodny strój. Będziemy pracować na boso.

Prowadząca: Marta Targońska – Jej misją jest inspirowanie ludzi do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie i szczęście oraz propagowanie delikatnego podejścia do siebie, innych i świata. Uważa, że droga do zdrowia emocjonalnego i fizycznego prowadzi przez ciało. Pracuje z traumą poprzez ciało metodą dr Evy Reich.  Pracuje z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Termin: 
Miejsce: 

Inwestycja:

Wpłaty proszę dokonać na konto do 3 dni od daty zgłoszenia:
Marta Targońska. Alior Bank 74 2490 0005 0000 4500 8281 4833. Tytuł: Imię Nazwisko Granice

Informacje organizacyjne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.
Ważne: Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat. Wpłata  rezerwuje miejsce na kursie.

ZAPISY

  Wyrażenie zgody


  Przejdż do Regulanimu wydarzeń

  1. Podane dane osobowe przekazywane są dobrowolnie i są zgodne z prawdą.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane są do celów przeprowadzenia rekrutacji na wydarzenie - bez jej wyrażenie rekrutacja nie będzie możliwa.
  3. Jeżeli taka zgoda została wyrażona Państwa dane osobowe przechowywane są również w celu informowania o planowanych i realizowanych przez firmę Marta Targońska szkoleń, warsztatów, wydarzeń i sesji indywidualnych.
  4. W każdej chwili mają Państwo prawo wglądu do swoich danych i ich korekty, ograniczenia przetwarzania a także do żądania ich usunięcia z bazy danych.
  5. Państwa dane osobowe są bezpieczne i nie zostaną udostępnione jakimkolwiek podmiotom trzecim.

  Polityka prywatności

  (*) Pola wymagane.

  Dokładam wszelkich starań, aby wszystko działało jak powinno. Jeżeli wystapią jakieś problemy i trudności, lub mają państwo wątpliwości proszę o kontakt na adres kontakt@martatargonska.pl lub telefonicznie 606 212 200.

  Jeżeli nie wypłenią Państwo pól obowiązkowych, po najechaniu kursorem na przycisk WYŚLIJ wyświetli się czerwony znak.

  Serdecznie zapraszam!