Wysiłek bez wysilku

Uwielbiam krótkie, proste techniki – tak do stosowania na co dzień. Namiętnie je zbieram, praktykuję a potem się nimi z Wami dzielę!

Proponuję zatrzymać się na chwilkę i zrobić to krótkie ćwiczenie, taki #wysilekbezwysilku, który przynosi rezultaty – rozluźnia i wzmacnia mięśnie kręgosłupa i brzucha.

rosniecie

Usiądź wyprostowana/y, postaw stopy na podłodze, kostki pod kolanami, głowa jest przedłużeniem kręgosłupa.
Wydłuż kręgosłup, rośnij w górę tak wysoko i mocno jak możesz, barki pozostają na miejscu. Zobacz czy urośniesz aż do sufitu. Utrzymaj wydłużenie kręgosłupa przez 16-20 sekund.

Czujesz jak twoje mięśnie brzucha spontanicznie współpracują? Czujesz jak zwęża się talia i budzą się mięśnie pleców? Czujesz jak samo z siebie budzi się też Twoje dno miednicy i poprawia się jego napięcie?

Zobacz, ZAJĘŁO CI TO ZALEDWIE 30 SEKUND a wykonałaś/eś ćwiczenie, które aktywuje i wzmacnia mięśnie głębokie tułowia stabilizujące Twoją postawę.
Wykonuj je kilkakrotnie w ciągu dnia!

Ćwiczenie pochodzi z treningu mięśni dna miednicy wg koncepcji Bebo®

Chcesz dowiedzieć się więcej jak zadbać o stabilną postawę, jak poradzić sobie z bólem pleców i poznać kilka prostych ćwiczeń wzmacniających to zapraszam na trening mięśni dna miednicy!