Skuteczny terapeuta

Warsztat doszkalający

SKUTECZNY TERAPEUTA
Jak lepiej i skuteczniej
pomagać swoim klientom?

Termin: 8 maja g. 10:00-18:00

Dlaczego nasi klienci ciągle wracają z tymi samymi objawami i problemami? Czemu nasza praca nie przynosi oczekiwanych efektów?  Dlaczego rezultaty naszej pracy nie utrzymują się tyle ile byśmy chcieli? Jak lepiej wspierać naszych klientów w ich drodze do zdrowia i szczęśliwszego życia? Jak zadbać o siebie abyśmy nie doświadczali wyczerpania i wypalenia?  

Stres, trudne dla nas emocje czy wcześniejsze doświadczenia mogą być przyczyną gorszego samopoczucia, chorób i różnych dolegliwości. Liczne zdarzenia w naszym życiu mogą powodować blokady, które ujawniają się w naszym ciele na wielu poziomach i przyczyniają się do wytworzenie mechanizmów obronnych w  celu przetrwania. Tworzone przez nas wzorce ochronne ustanawiane mogą być na poziomie psychicznym (psyche), fizycznym (soma), emocjonalnym i energetycznym.

Nasze zdrowie, dobre samopoczucie, regeneracja i  rozwój są możliwe tylko wtedy, gdy czujemy się bezpiecznie a nasz układ nerwowy, ciało i psyche nie są stale zaangażowane w zachowania obronne.   Gdy nasze mechanizmy obronne są stale włączone zachowanie i utrzymanie zdrowia będzie utrudnione. Wiedza o tym w jaki sposób regulować pracę układu nerwowego i systemu energetycznego, przepływu emocji i doznań w ciele jest niezbędnym elementem procesu zdrowienia.

W trakcie szkolenia skupimy się na praktycznych technikach pracy z ciałem i emocjami oraz będziemy doskonalić swoje umiejętności terapeutyczne poprzez praktykę świadomej i wspierającej obecności, samoregulacji i współregulacji oraz dotyku.  

Dowiesz się jak lepiej towarzyszyć klientowi w jego drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia, jak go lepiej rozumieć i jak mu lepiej pomóc w przezwyciężeniu blokad w ciele i umyśle. Będziesz uczyć się jak pomóc klientowi odzyskać fizyczną stabilność i poczucie bezpieczeństwa, które są niezbędne, aby Twoja praca przyniosła trwałe efekty. Poznasz również techniki, które pomogą Ci skuteczniej dostroić się do klienta.

Empatyczna obecność i współczucie są bardzo ważnym elementem pracy z klientem. Towarzyszenie klientowi, który cierpi, odczuwa dyskomfort, ból może prowadzić do emocjonalnego i fizycznego wyczerpania. Towarzyszyć temu może m.in.: potrzeba izolacji, odrętwienie, zniechęcenie, apatia, problemy ze snem, bóle głowy. Na warsztacie zaprezentowane zostaną narzędzia rozwijające samoregulację, budujące rezyliencję (odporność psychiczną), które przeciwdziałają zmęczeniu współczuciem i wypaleniu.

Cel:

 • Budowanie świadomości tego jak stres, emocje i wcześniejsze doświadczenia wpływają na stan naszego zdrowia psychofizycznego i funkcjonalnie układu nerwowego.
 • Wspieranie klienta w odzyskiwaniu fizycznej stabilność, poczucia bezpieczeństwa, które są niezbędne, aby nasza praca przynosiła efekty i klient wracał do zdrowia.
 • Jak lepiej towarzyszyć klientowi w jego drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia oraz jak lepiej pomóc w przezwyciężeniu blokad w ciele i umyśle.
 • Przeciwdziałanie wypaleniu i zmęczeniu współczuciem.
 • Prezentacja i praktyka technik, które pomogą Ci lepiej dostroić się do klienta a co za tym idzie stać się efektywniejszym terapeutą.
 • Doskonalenie dotyku terapeutycznego.

Poruszane zagadnienia:

 • Praca układu nerwowego i systemu energetycznego w zdrowiu, stresie i chorobie.
 • Emocjonalne przyczyny chorób i różnych dolegliwości. 
 • System zaangażowania społecznego – wprowadzenie do teorii poliwagalnej Stevena Porgesa.
 • Rozwijanie samoregulacji i współregulacji.
 • Budowanie świadomości ciała i emocji. Słuchanie, rozpoznawanie, doświadczanie, akceptowanie emocji i odczuć w ciele.
 • Praca z układem haptycznym i trójwymiarowym systemem orientacji ciała.
 • Rozpoznawanie sygnałów i oznak aktywacji w ciele oraz w systemie nerwowym.
 • Przywracanie wielozmysłowego postrzegania, które jest podstawą naszego zrównoważonego, szczęśliwego i pełnego życia.
 • Odzyskiwanie fizycznej stabilność, poczucia bezpieczeństwa i budowanie zaufania.
 • Rola terapeuty w procesie zdrowienia.
 • Rozwijanie uważniej, wspierającej i kojącej obecności.
 • Jak zaangażować klienta w jego własny proces zdrowienia.
 • Doskonalenie warsztatu dotyku terapeutycznego: różne rodzaje i poziomy dotyku.
 • EmotionAid® – Pierwsza pomoc emocjonalna w przypadku stresu i kryzysu.
 • Różne techniki budowania świadomości ciała i emocji oraz pracy z nimi.

Adresaci szkolenia: rehabilitanci, fizjoterapeuci, masażyści, refleksolodzy, osteopaci, terapeuci, trenerzy, coachowie, psycholodzy, psychiatrzy, osoby duchowne, pielęgniarki, położne, doule, lekarze, którzy chcą poszerzyć swój warsztat; rodzice i opiekunowie, pedagodzy, nauczyciele i wychowawcy pragnący, na co dzień pomagać swoim podopiecznym; wszyscy zainteresowani poprawieniem, jakości życia i utrzymaniem go w zdrowiu i harmonii.

Prowadzi: Marta Targońska

Moją misją jest inspirowanie ludzi do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie i szczęście oraz propagowanie delikatnego podejścia do siebie, innych i świata. Od lat pomagam klientom poznać i zrozumieć siebie oraz innych, odnaleźć sens w życiu, wrócić do równowagi psychofizycznej, przywrócić zdrowie i poprawić jakość swoich relacji. Pracuję ze stresem, emocjami i traumą poprzez ciało, dotyk i ruch. Prowadzę szkolenia, warsztaty, spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość.

Certyfikowany Praktyk SOMA Embodiment ®, Łagodnej Bio-Energetyki dr Evy Reich i Nauczyciel Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich. Refleksoterapeuta. W swojej pracy wykorzystuje również elementy Analizy Transakcyjnej, Somatic Experiencing®, Psychobiologii i Psychologii Pozytywnej.

Wyznaję zasadę „nauka przez doświadczanie”, dlatego największy nacisk w procesie przekazywania wiedzy kładę na zajęcia praktyczne i doświadczanie.

Termin: 8 maja g. 10:00-18:00
Miejsce: Warszawa, dokładny adres podam po zebraniu się grupy

Inwestycja: 450zł , dla uczestników moich szkoleń i warsztatów cena 390 zł

Aby się zapisać wypełnij formularz zgłoszenia:

Informacje i zapisy: Marta Targońska, tel.: +48 606 212 200, kontakt@martatargonska.pl