Refleksologia

Refleksologia to holistyczna, traktująca człowieka, jako jedność duszy, ciała umysłu i emocji, skuteczna i bezpieczna metoda terapii znana już w starożytnych Chinach oraz Egipcie. Polega ona na przywróceniu równowagi organizmu poprzez stymulację określonych punktów (refleksów) znajdujących się na stopach, twarzy, uszach, głowie czy dłoniach, które mają połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

W wyniku refleksoterapii organizm odpręża się, napięcia rozluźniają się, co wpływa na przyspieszenie powrotu do zdrowia i równowagi. W trakcie zabiegu wyzwalają się wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji.  Poprzez masaż odpowiednich stref na dłoniach, stopach, twarzy i uszach możemy pobudzić, odblokować i zharmonizować cały organizm, aby utrzymać zdrowie i zapobiec chorobom.

Refleksologia jest oparta na podstawach naukowych u źródeł, których leżą badania fizjologiczne i neurologiczne. Podstawy dla współczesnej refleksologii dali m.in. Iwan Pawłow, Henry Head, dr Willim Fitzerald oraz Eunice Ingham.

Refleksoterapia:
 • relaksuje, wycisza, skutecznie zapobiega i obniża stres oraz napięcia
 • reguluje problemy przemiany materii – niestrawność, zgaga, wzdęcia, nadwrażliwe jelita
 • łagodzi bóle kręgosłupa, stawów, pleców
 • zwalcza migreny i bóle głowy, bóle zatok
 • poprawia jakość snu – sen staje się głębszy, spokojniejszy i dłuższy
 • łagodzi bóle menstruacyjne i PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego)
 • łagodzi objawy menopauzy
 • zwalcza infekcje pęcherza moczowego
 • wyrównuje poziom hormonów
 • wycisza i usprawnia pracę systemu nerwowego
 • reguluje krążenie i pozwala lepiej oddychać
 • przynosi ulgę obolałym, spuchniętym stopom
 • rozbija krystaliczne złogi wapnia i usuwa toksyny
 • przywraca równowagę energetyczną organizmu
 • przy chorobach nieuleczalnych stosowan jako terapia poprawiająca komfort życia

Przez STOPY do ZDROWIA

Chorujemy przeważnie w wyniku stłumionych i wypartych emocji a to powoduje wystąpienie choroby w konkretnej formie. Kluczowe jest uwolnienie i odpuszczenie emocji, które leżą u podstaw choroby.

Można to zrobić poprzez stopy, które są skarbnicą wiedzy o nas samych, naszych relacjach z innymi, emocjach, a równocześnie prosty sposób powrotu do zdrowia i dobrej kondycji psychicznej, kiedy można z radością podskakiwać i z lekkością dziecka iść przez życie.

“Poprzez stopy można naprawdę korzystnie oddziaływać na całe ciało.” Dr Randolph Stone

ZOBACZ NAJBLIŻSZY WARSZTAT

Zachęcam do lektury:

O czym mówią Twoje stopy?
Uwalnianie złości
Ziołowe kąpiele stóp
Mocny i sprawny układ odpornościowy
Stopy niosą Cię przez życie
Chodzenie boso

Refleksologia Twarzy

Refleksologia Twarzy Marta Targonska

Refleksologia twarzy ‍– to niezwykle przyjemna i skuteczna terapia o właściwościach leczniczych i odmładzających, która prowadzi do wyciszenia wewnętrznego, głębokiego relaksu i odprężenia całego ciała. Wpływa ona korzystnie na skórę twarzy, która po zabiegu jest odmłodzona (wygładzona i lepiej odżywiona) oraz jest pomocna we wszelkich zaburzeniach na tle emocjonalnym i psychicznym z uwagi na działanie, które powoduje wyciszenie emocji, złagodzeniu napięć i stresów, a także przyspieszenie regeneracji zmęczonego organizmu. Ponadto likwiduje objawy stresu i przemęczenia oraz przywraca wewnętrzny spokój i siły witalne.

Warsztaty

Na warsztacie przekazuję wiedzę i umiejętności skutecznego stosowania refleksologii w życiu codziennym, w każdej sytuacji i na każdym etapie życia. Wszystko to okraszone dużą dawką humoru oraz nauką w atmosferze zabawy!

Otrzymasz również cenne wskazówki jak zacząć praktykę masażu oraz poznasz kilka prostych ćwiczeń wpierających i przyspieszających uczenie się oraz regenerujących i podnoszących energię, które będziesz mógł stosować w pracy, w domu i na wakacjach.

Uczestniczy otrzymają również materiały informacyjne z których będą mogli korzystać po zakończeniu warsztatu.

ZOBACZ NAJBLIŻSZY WARSZTAT

Zapraszam: masażystów, fizjoterapeutów, psychologów, terapeutów, kosmetyczki, podologów, pedikiurzystki, manikiurzystki, fryzjerów, nauczycieli, rodziców i opiekunów oraz wszystkie te osoby, które są zainteresowane poprawieniem jakości życia i doskonaleniem swoich umiejętności.

Prowadzi: Marta Targońska

Moją misją jest inspirowanie ludzi do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie i szczęście oraz propagowanie delikatnego podejścia do siebie, innych i świata. Od lat pomagam klientom poznać i zrozumieć siebie oraz innych, odnaleźć sens w życiu, wrócić do równowagi psychofizycznej, przywrócić zdrowie i poprawić jakość swoich relacji. Pracuję ze stresem, emocjami i traumą poprzez ciało, dotyk i ruch. Wspieram dzieci, nastolatków, dorosłych i kobiety w ciąży.

Refleksolog. Certyfikowany Nauczyciel Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich. Certyfikowany Praktyk Łagodnej Bio-Energetyki dr Evy Reich oraz SOMA Embodiment ®. W swojej pracy wykorzystuje elementy Somatic Experiencing® i Psychobiologii. Prowadzi szkolenia, warsztaty, spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość.