Refleksologia emocjonalna: mapa emocji zapisana w stopach

Emocje są integralną częścią naszego życia: motywują nas do działania, ostrzegają przed niebezpieczeństwem, pomagają podejmować decyzję, uczą empatii, pozwalają zrozumieć innych ludzi a innym ludziom pozwalają nas zrozumieć. Potrzebujemy się cieszyć, złościć, smucić i lękać.  Aby poradzić sobie z emocjami wyrażamy je, tłumimy i wypieramy lub uciekamy od nich.

Stłumione i wyparte emocje przyczyniają się do powstawania wewnętrznego napięcia, objawów psychosomatycznych i powodują wystąpienie choroby w konkretnej formie.  Kluczowe jest odpuszczenie i uwolnienie emocji, które leżą u podstaw choroby. Można to również zrobić poprzez stopy, które są skarbnicą wiedzy o nas samych, naszych relacjach z innymi i emocjach.

Na stopach zlokalizowane są strefy receptorowe, które dostarczają holograficznych informacji dotyczących ciała, natury i wszechświata. Stymulując dany receptor wpływamy na poprawę pracy odpowiadającego mu narządu, co przekłada się na funkcjonowanie całego organizmu, powrót sił witalnych i poprawę kondycji psychofizycznej.

Każdemu narządowi przypisane są różne emocje i kiedy sobie to uświadomimy, możemy zmienić coś w życiu, żeby np.: odcisk nie pojawiał się ciągle w tym samym miejscu.

Warto jest poznać emocjonalną mapę stóp w kontekście poszczególnych narządów, ponieważ poprzez stymulację odpowiednich punktów możesz uwolnić zablokowaną energię emocjonalną.

W trakcie szkolenia:

  • Poznasz refleksologiczną i emocjonalną mapę stóp oraz dowiesz się jak łatwo lokalizować receptory na stopach.
  • Wyjaśnię emocjonalne przyczyny chorób oraz opowiem o kole emocji.
  • Dowiesz się, co oznaczają obolałe i opuchnięte stopy, haluksy, popękane pięty, wrastające paznokcie, płaskostopie, częste skręcenia kostek i inne zmiany na stopach.
  • Poznasz Technikę Uwalniania napięć i emocji.
  • Dowiesz się jak masować stopy, aby uwolnić napięcia emocjonalne.
  • Zaprezentuję kilka prostych ćwiczeń, które zadbają nie tylko o kondycję Twoich stóp.
  • Otrzymasz cenne wskazówki jak zacząć praktykę masażu oraz jak dotrzeć do wypartych emocji, które są przyczyną większości problemów zdrowotnych.

Zapraszamy: masażystów, fizjoterapeutów, psychologów, terapeutów, kosmetyczki, podologów, położne, pielęgniarki, lekarzy, rodziców i opiekunów oraz wszystkie te osoby, które są zainteresowane tematem. 

Prowadzi: Marta Targońska

Refleksolog/Refleksoterapeutka. Od kilku lat interesuje się różnymi technikami świadomej i łagodnej pracy z ciałem. Swoją przygodę rozpoczęła od refleksologii, następnie przyszedł taniec i świadomy ruch. Pracuje z napięciem, stresem, emocjami i traumą przez ciało używając delikatnych technik. Prowadzi kursy i warsztaty wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość.

Termin: 7 lipca, Poznań, WSEI

Informacje i zapisy wkrótce