Odkodowanie i uwolnienie pamięci porodu

Serdecznie zapraszamy na warszta

NARODZIĆ SIĘ, BY WYGRAĆ
Odkodowanie i uwolnienie pamięci porodu

Termin: 

porwadzą: Dorota Jarymowicz i Marta Targońska

Wszystko czego doświadczamy od chwili poczęcia do chwili narodzin zapisywane jest w pamięci komórkowej ciała, w układzie nerwowym i systemie energetycznym oraz przyczynia się do powstawania wzorców reakcji emocjonalnych i schematów zachowań.

To jak postrzegamy świat, nasze myśli i relacje, to, jak reagujemy w różnych sytuacjach mają swoje źródła w tym okresie.

Przebieg porodu ma bezpośredni związek z tym, jak później wygląda nauka i praca danej osoby, zdawanie egzaminów, relacje ze współpracownikami, szczególnie z przełożonymi.

 • Niechciane, nie planowane dziecko może mieć poczucie że nigdzie nie przynależy i nie istnieje.
 • Dziecko, którego życie było zagrożone aborcją może odbierać świat i ludzi jako pełen zagrożeń, mieć trudności w nawiązywaniu więzi i ciągle walczyć o przeżycie.
 • Osoba, której poród był wywoływany sama nie zabiera się do pracy, potrzebuje zachęty.
 • Dziecko, którego życie było zagrożone przy porodzie może poprzez swoją nadruchliwość i nadpobudliwości pokazywać „oto jestem, żyję”.
 • Po porodzie pośladkowym osoba będzie robić w życiu wszystko inaczej niż inni.
 • Podanie znieczulenie spowoduje, że osoba dorosła nie będzie miała siły, by pójść do przodu, może działać właśnie jak pod wpływem znieczulenia może być będzie zależna od innych.
 • Oddzielenie od matki zaraz po narodzinach może być odbierane przez dziecko jako zagrażające jego życiu i może przerywać przepływ miłości między matką a dzieckiem i utrudniać w przyszłości budowanie więzi z innymi ludźmi.

Zapraszamy Cię na warsztat w trakcie, którego pomożemy Ci uzdrowić doświadczenia z okresu prenatalnego i porodu  oraz uświadomić sobie i przetransformować ograniczające przekonania, które zapisane w podświadomości i w ciele uniemożliwiają Ci wieść życie jakiego pragniesz.

Wspomnienia z tego okresu zapisywane są w niejawnej pamięci ciała, nie są nazwane ani uporządkowane przez słowa i język. Mogą wrócić od nas w dorosłym życiu, możemy wtedy odczuwać emocje, doznania sensoryczne, które  nie mają dla nas sensu i są dla nas niezrozumiałe. Gdy zrozumiemy te doświadczenia możemy przestać przeżywać je jako element teraźniejszości.  Będziemy mogli przerwać ten cykl oraz schemat powtarzających się wzorców zachowań i reakcji i wyjść poza zwyczajny sposób myślenia.

TRAUMY i trudne zdarzenia, których mogliśmy doświadczyć w okresie od poczęcia do porodu to m.in.:

Trudne sytuacje w okresie ciąży m.in: zbyt krótki odstęp między ciążami; nieplanowana, niechciana ciąża, poczęcie w wyniku gwałtu; zagrożenie aborcją, poronieniem; wypadki, upadki, choroby; stan emocjonalny mamy: lęk, smutek, złość, ból, depresja; rozstania, przeprowadzki, śmierć bliskiej osoby.

Traumy powstałe po silnych przeżyciach w trakcie narodzin m.in.: przedwczesny, opóźniony, wywoływany, ze znieczuleniem, z oksytocyną; poród kleszczowy, z użyciem vacum, cesarskie cięcie, pobyt w inkubatorze; zagrożenie życia mamy bądź dziecka; oddzielenie od matki po narodzinach; wady rozwojowe; niepełnosprawność.

Zapraszamy jeżeli:

 • Często odczuwasz złość, niepokój, lęk, smutek i nie wiesz, dlaczego.
 • Czujesz się samotny, opuszczony, nigdy nie czułeś więzi.
 • Nasz poczucie oddzielenia, utknięcia w życiu.
 • Masz różnego rodzaju symptomy i trudne do wyjaśnienia zachowania.
 • Ciągle powtarzają Ci się te same sytuacje i spotykasz tych samych ludzi.
 • Czujesz, że czegoś Ci w życiu brakuje, nie czujesz się pełny.
 • Masz niski poziom energii, trudno Ci jest się zmotywować do działania.
 • Chcesz nawiązać kontakt ze swoimi emocjami i ciałem.
 • Potrzebujesz zidentyfikować obszary Twojego życia, które wymagają  uzdrowienia.
 • Chcesz budować pełne, prawdziwe i głębokie relacje.
 • Lubisz poznawać i odkrywać siebie.
 • Chcesz wyjść poza swoje ograniczenie i uwarunkowania.

Będziemy pracować w bezpiecznej i pełnej wsparcia przestrzeni używając delikatnych metod pracy z duszą, ciałem, umysłem i podświadomością.  Jedną z technik, którą zastosujemy będzie psychodrama narodzin wg dr Evy Reich.

Psychodrama narodzin to bardzo delikatny proces, który pomaga uwolnić i uzdrowić trudne doświadczenia narodzin. Ponowne świadome przejście przez doświadczenie porodu pokaże to, co było ukryte i nieuświadomione oraz umożliwi przywrócenie przepływu sił witalnych, które były zblokowane w momencie porodu.

„Bałam się tego doświadczenia, gdzieś w głębi miałam przekonanie, że moje przyjście na świat nie było łatwe. Do tego rodziłam się pośladkowo z pępowiną oplątaną wokół szyi. Sam proces był delikatny, czułam się bezpiecznie – poczułam, że moja mama nie może się doczekać kiedy weźmie mnie w ramiona.”

„Przed Psychodramą narodzin bardzo szybko wyskakiwałam rano z łóżka, bo miałam wiele rzeczy do zrobienia. Teraz daję sobie czas na to aby powoli, z uważnością na siebie zacząć dzień, nie spieszę się już tak bardzo.”

„Teraz już wiem skąd mam to uczucie duszenia się i klaustrofobii”.

Dla kogo: dla osób, które miały trudny poród; osób, które chcą poznać historię swojego porodu i tego jaki wpływ miał on na życie; osób, które chcą wprowadzić trwałe i pozytywne zmiany w swoje życie; dla par/małżeństw starających się o dziecko; dla terapeutów i wszystkich innych osób zajmujących się wspieraniem ludzi w ich drodze.

Prowadzą:
Dorota Jarymowicz
Naturoterapeutka, z wykształcenia lekarz medycyny. Absolwentka warsztatów prowadzonych przez dr Gilberta Renaud (Totalna Biologia, Recall Healing) oraz dr Gerarda Athiasa (Biologia i znaczenie choroby), pasjonatka poszukiwania Emocjonalnych Przyczyn Chorób, pracuje z pacjentami indywidualnie i w formie wykładów oraz warsztatów. Więcej informacji: naturalnecentrumzdrowia.pl

Marta Targońska
Jej misją jest inspirowanie ludzi do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie i szczęście oraz  propagowanie delikatnego podejścia do siebie, innych i świata. Uważa, że droga do zdrowia emocjonalnego i fizycznego prowadzi przez ciało. Pracuje z emocjami, stresem i traumą poprzez ciało. Jest jedynym w Polsce Certyfikowanym Praktykiem metody dr Evy Reich oraz pierwszym Certyfikowanym Nauczycielem Masażu Dotyk Motyla.  Prowadzi szkolenia, warsztaty, spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość. Pracuje z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Inwestycja: 

Termin:

Miejsce:

Zapisy i informacje: Marta Targońska, 606 212 200, mtargonska@gmail.com