O czym mówią Twoje stopy?

Wielkość i ułożenie palców, kształt stóp, kolor skóry, nagniotki, odciski i modzele, sposób chodzenia i ułożenia stóp, każda zmarszczka i deformacja oraz uwrażliwienie i ból na stopach mają znaczenie i są odzwierciedleniem tego co się zadziało, tego co się dzieje w organizmie oraz tego co odczuwałeś i odczuwasz.

Jaką historię niosą twoje stopy? Czy posuwasz się do przodu? Czy kręcisz się w kółko?

Szerokie stopy – „koń pociągowy”

Są to osoby, które bardzo dużo pracują, ciągle coś robią i mają trudności z nic nie robieniem.

Wąskie stopy – „księżniczka”

Osoby które lubią jak świat kręci się dookoła nich. Osoby takie są bardzo dobre w delegowaniu zadań. Doceniają dobre rzeczy w życiu

Haluksy

Wykonywanie za dużo rzeczy na rzecz innych a za mało dla siebie – kąt nachylenie palucha do reszty palców świadczy o tym, jak dużo robisz dla innych.

Odpowiedz sobie na pytanie – Co bym zrobił dla Siebie gdybym miał czas?

Przestrzeń między paluchem na drugim palcem

Wpierw działasz a potem myślisz. Czy zgadzasz się najpierw na coś a na drugi dzień myślisz po co to zrobiłeś? Ktoś Ci coś mówi a Ty później się zastanawiasz dlaczego mu na to pozwoliłaś? Im większa luka między paluchem a drugim palcem tym większy rozdźwięk między myśleniem logicznym a emocjonalną reakcją.

Wysoki łuk stóp

Osoby z dużymi zasobami wewnętrznymi. Lubią spędzać czas same, ale nie oznacza to, że nie spędzają czasu z innymi – po przyjęciu muszą odpocząć i zregenerować siły w samotności. Mają dużo zasobów i trudności w akceptowaniu pomocy z zewnątrz.

Płaskie stopy

Osoby kochające towarzystwo innych osób. Nie lubią zostawać same. Potrzebują dużo wsparcia w życiu i akceptują pomoc od innych.

Grzybica stóp

Pozwoliłeś, aby coś zaszło ci za skórę. Jesteś drażliwy i szybko się irytujesz. Denerwujesz się gdy ktoś ciągle kwestionuje i wątpi w twoje pomysły i powstrzymuje cię przed działaniem. Dlaczego im na to pozwalasz?

Każdy palec ma znaczenie więc to gdzie są zlokalizowane zmiany mówi z czym są trudności.

Śmierdzące stopy

Próbujesz zorganizować więcej przestrzeni dla siebie odstraszając osoby zapachem stóp. W Dotyka to nastolatków gdy słyszą „bądź w domu przed 11”, „odrób najpierw lekcje”, „nie możesz przekuć nosa”, „nie rób tego”. Jak możesz poszukać więcej wolność i swobody?

Na podstawie Jane Sheehan