Masaż Dotyk Motyla w hospicjum

MASAŻ DOTYK MOTYLA dr Evy Reich
i inne techniki wspierające osoby umierające będące w ostatniej fazie życia lub cierpiące z powodu chorób przewlekłych.

9 kwietnia, Gdańsk

prowadzi: Marta Targońska

Szkolenie bezpłatne!

Łagodny Masaż Dotyk Motyla Dr Evy Reich to bezpieczna technika, która może być prostym i skutecznym wsparciem w trakcie choroby i przytłaczających doświadczeń. Masaż jest pomocny zarówno dla osób chorujących jak i ich rodzin i bliskich.  Pozwala nawiązać i pogłębić więź oraz ułatwia wspólne przejście przez trudny dla wszystkich okres – otwiera możliwość lepszego radzenia sobie z chorobą i śmiercią.

Masaż jest łatwy do nauczenia a wykonanie go zajmuje do 15 minut.  Dotyk podczas masażu jest bardzo lekki i delikatny, jak muśnięcie skrzydłami motyla, a sam masaż wykonywać można poprzez ubranie w domu, szpitalu i hospicjum.

Masaż Dotyk Motyla to delikatna i nieinwazyjna technika poprawiająca jakość życia chorych i ich rodzin w obliczu śmiertelnej choroby ponieważ:

  • poprawia komfort w trakcie odczuwania bólu,
  • rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu,
  • ułatwia zasypianie,
  • pomaga lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami,
  • pomaga w okresie umierania i odchodzenia.

W trakcie warsztatu zaprezentuję też Brazylijską Technikę Palców, która ma działanie przeciwbólowe, uspakajające, wyciszające i ułatwiające zasypanie i która stosowana była w szpitalach w Brazylii.
Pokażę też inne techniki wspierające zarówno personel medycznych jak chorych i ich rodziny, które pomagają lepiej radzić sobie z przytłaczającymi emocjami i trudnościami dnia codziennego.

Zapraszamy: wszystkie osoby zajmujące się osobami umierającymi, chorymi w ostatniej fazie choroby i cierpiącymi z powodu chorób przewlekłych, zarówno specjalistów jak i rodziny chorych.

Prowadząca:  Marta Targońska

Jej misją jest inspirowanie ludzi do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie i szczęście oraz  propagowanie delikatnego podejścia do siebie, innych i świata. Uważa, że droga do zdrowia emocjonalnego i fizycznego prowadzi przez ciało. Pracuje z traumą poprzez ciało metodą dr Evy Reich. Prowadzi kursy, warsztaty, spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość. Pierwszy Certyfikowany Nauczyciel Masażu Dotyk Motyla w Polsce. Pracuje z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. www.MartaTargonska.pl

Termin: 9 kwietnia g. 9:00-17:00

Miejsce: podamy po wypełnieniu formularza zgłoszenia.

UWAGA! Szkolenie bezpłatne dla osób zajmujących się osobami umierającymi, chorymi w ostatniej fazie choroby i cierpiącymi z powodu chorób przewlekłych, zarówno specjalistów jak i rodziny chorych.

Osoby zainteresowanie udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia.

Zgłoszenia będą przyjmowana do 3 kwietnia a potwierdzenie zakwalifikowania na szkolenie prześlę do 5 kwietnia.

Informacje: Marta Targońska, 606 212 200, mtargonska@gmail.com